Sucevenii au adus medalii de la Târgu Mureș

154
0
Wednesday, 13 April 2016
suceava

Luptătorii suceveni s-au întors cu trei medalii de la Campionatul Național de lupte libere și greco-romane, competiție ce a adunat pe saltea, la Târgu Mureș, aproximativ 200 de sportivi din întrega țară.

Performerul delegației sucevene a fost Teodor Horătău, sportivul pregătit de Andrei Bolohan reușind să devină campion național la categoria 55 de kilograme, după ce l-a învins în finală pe vâlceanul Alexandru Mandică. La categoria 84 de kilograme, Daniel Blanari, sportiv pregătit de Daniel Ciubotaru la CSM Suceava, a cucerit medalia de bronz. Tot pe locul 3 a ieșit și Ion Marian, luptătorul antrenat de Valerică Gherasim urcând pe podiumul de premiere la categoria 96 de kilograme.

În continuare, luptătorii suceveni se pregătesc pentru Cupa Bucovinei, competiție programată la finalul săptămânii viitoare, dar și pentru Turneul Internațional de juniori I șI II.